Wykroje krawieckie i akcesoria

Edukacyjne wykroje krawieckie do szycia prostych ubrań. Klarowna instrukcja, intuicyjne oznaczenia - bo szycie nie musi być zagadką logiczną!

Opinie o wykrojach

Wykroje - pytania i odpowiedzi

1. Jaka jest tabela rozmiarów dla wykrojów?
Wykroje są przygotowane w dziewięciu rozmiarach 32-48 – co odpowiada obwodom biustu od 76 do 114 cm. Jedynym wyjątkiem jest darmowy Top Codzienny, który ma węższą rozmiarówkę: 34-42.

2. Jak wygląda elektroniczna wersja wykroju?
Otrzymujesz trzy pliki – wykrój do druku na A4, wykrój do druku na ploterze i instrukcję. Możesz wybrać, czy wydrukujesz wykrój samodzielnie w domu, czy zaniesiesz go do punktu ksero.

3. Do tej pory korzystałam z wykrojów z gazet, więc jestem przyzwyczajona do innych cen. Dlaczego wykroje kosztują tu 45 złotych?
Z kilku powodów – już tłumaczę, dlaczego wykroje tyle kosztują i są warte tej ceny.

  • Wykroje są drukowane na grubszym, nieprześwitującym papierze, który dłużej przetrwa.
  • Wykroje powstają od początku do końca w Polsce i każda osoba biorąca udział w projekcie jest należycie wynagradzana. Każdy wykrój wymaga pracy projektanta, konstruktora (lub konstruktorów), fotografa, grafika, drukarni i firmy logistycznej.
  • Wykroje nie powstają w wielkich ilościach – Twoje Wykroje to mała, alternatywna marka! Nakłady są zwykle nieduże, do winduje koszty produkcji.
  • Do wykroju jest dołączona wyczerpująca, 16- lub 20-stronicowa instrukcja edukacyjna ze zdjęciami, która pomaga uszyć ubranie krok po kroku.
  • Sylwetki wykrojów są ponadczasowe – są dość proste, więc łatwo je zmodyfikować. Niektóre wykroje mają też “bazę wiedzy” z instrukcjami wykonania przeróbek.
4. Potrzebuję inspiracji. Czy mogę zobaczyć, jakie ubrania z tych wykrojów szyły inne osoby?
Jasne!
Po pierwsze, na stronie każdego wykroju znajdziesz galerię zdjęć z jego unikalnego hashtagu na Instagramie – zobacz na przykład Spódnicę Luzacką. Warto zaglądać w te hashtagi – jest w nich sporo prac!
Po drugie, co jakiś czas publikuję zestawienie prac innych – zobacz “Wasze twory SS2019”.
Po trzecie, każdy wykrój ma swoją tablicę inspiracji – zobacz na przykład Sukienkę Swobodną na Pinterest.
 
5. Czy wykroje nadają się do szycia na zwykłej, najprostszej maszynie domowej?
Oczywiście! Wszystkie modele można uszyć przy pomocy ściegu prostego i zygzaka.
 
6. Jak dobrać materiał do wykroju?
W książeczce z instrukcją szycia znajdziesz dokładny opis materiału, który będzie odpowiedni na dane ubranie. Znajdziesz tam też tabelę zużycia materiału – czyli informację, ile materiału przypada na jaką wersję i jaki rozmiar ubrania.